O NAS

Nasza misja

Fundacja Karma-free istnieje, by zajmować ręce i otwierać serca – sprzyjać dopasowanymi projektami, które wspólnie tworzymy dla lokalnej społeczności. Realizujemy różne projekty, by być pewnym, że to, co robimy, jest w danym momencie potrzebne.

Cel

Naszym celem jest stworzenie wspólnoty intencjonalnej wspierającej w nieustannym uczeniu się przez całe życie. Używamy Dragon Dreaming i tworzymy swoje miejsce w świecie.

Historia

Fundacja założona została pod koniec 2012 roku, aby propagować wegetarianizm. Od maja 2013 roku do grudnia 2015 nieprzerwanie co tydzień serwowaliśmy w Warszawie przy metrze Centrum bezpłatne, gorące, pełnowartościowe, dwudaniowe posiłki pod hasłem “Wtorkowa Kolacja na Patelni”. Rozdaliśmy w ten sposób ponad 13 000 porcji.

Braliśmy udział w targach i festynach, wystawiając stoiska promujące wegetarianizm i zdrowy styl życia.

W 2015 roku we współpracy z Międzynarodowym Towarzystwem Świadomości Kryszny zorganizowaliśmy letni trzydniowy festiwal “Kirtan-retreat”, w którym wzięło udział ponad 80 osób.

Na zlecenie innych organizacji zapewnialiśmy cateringi na imprezach masowych, jak festiwale, konwenty czy wczasy.

Organizowaliśmy kursy gotowania wegetariańskiego.

Jak jest teraz?

Po kilku latach przerwy przenieśliśmy Fundację do Konina. Zmieniliśmy profil, bo ważne jest, żeby być potrzebnym. Zmienił się też zarząd fundacji.

Naszą ambicją jest wnieść kolory i uśmiech do życia Koninian, a jeśli się da – roznieść kolory i uśmiechy na cały świat. Dlatego powstałą Pracownia Złota Mandala – żeby każdy mógł odkryć swój talent i czerpać szczęście z jego realizowania.